Loading...

Derslerin İşlenişi ve LMS | Forum

6uven Editör
6uven Eyl 24 '16

Ders içeriklerine nasıl ulaşabilirim?


Kayıtlı olduğunuz programın ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sistemi’nden (LMS) ulaşabilirsiniz.*Öğrencilere kitap dağıtımı yapılıyor mu?


Fakültemiz tarafından öğrencilerimize basılı kitap dağıtımı yapılmamaktadır. Öğrenciler ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sistemi’nden (LMS) ulaşabilirler. LMS’ye web sitemizde yer alan “LMS” bağlantısı üzerinden ya da http://lms.atauni.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.*Derslerle ilgili içerikler nasıl hazırlanıyor?


Ders ile ilgili içerikler gerek üniversitemiz gerek üniversitemiz dışından alanında uzman saygın öğretim elemanları tarafından hazırlanmaktadır.*Her ders için videolu anlatım hazırlanıyor mu?


Öğrencilerin görsel olarak anlamalarının önemli olduğu dersler öncelikli olmak üzere ders videoları hazırlanmaktadır. Ancak her ders için videolu anlatım uygulaması bulunmamaktadır.*Ders içerikleri ne zaman yayınlanır?


Öğrencilerimiz kayıtlı oldukları programlara ait ders içeriklerine akademik takvimde belirtilen ders başlama tarihi ile beraber erişebilirler.*Ders içeriklerine nereden ulaşabilirim?


Kayıtlı olduğunuz programın ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sisteminden (LMS) ulaşabilirsiniz. LMS’ye web sitemizde yer alan LMS bağlantısı üzerinden ya da http://lms.atauni.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.*Derslerin üniteleri sisteme ne zaman yüklenir?


Akademik takvimde belirtilen ders başlama tarihleri ile beraber her haftanın başında ilgili haftaya ait ders içerikleri LMS’ye yüklenir.*Derslerin geçmiş ünitelerine ulaşabilir miyim?


LMS’ye giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Sanal Kütüphane” bağlantısı aracılığıyla geçmiş dönem içeriklerine erişilebilir.*Geçmiş yarıyılın ders içeriklerine ulaşabilir miyim?


LMS e giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Sanal Kütüphane” bağlantısı aracılığıyla geçmiş dönem içeriklerine erişilebilir.*Görme engelli öğrenciler ders içeriklerine nasıl ulaşabilirler? Konuyla ilgili bir uygulamanız var mı?


Konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.*Ders içerikleri ile ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?


Fakültemiz web sitesinden ders içerikleri ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.


Çağrı Merkezi: 444 9282 – 0442 230 1000


Web Sitesi: http://www.ataaof.edu.tr
Fakültenizde dersler nasıl yürütülmektedir?


Fakültemizde dersler Öğrenim Yönetim Sistemi (LMS) üzerinden yürütülmektedir.


*Yüz yüze ders uygulaması var mı?


Fakültemizde yüz yüze ders uygulaması bulunmamaktadır.


*Uygulamalı ders var mı?


Sosyal Hizmet Programı’nın 4. Sınıfında Blok Uygulama I – II dersleri bulunmaktadır. Diğer programlarımızda uygulamalı ders bulunmamaktadır.


*Derslerle ilgili canlı sınıf uygulaması var mı?


Derslerle ilgili canlı sınıf uygulaması bulunmamaktadır.


*Dersler için videolu anlatım var mı?


Öğrencilerin görsel olarak anlamalarının önemli olduğu dersler öncelikli olmak üzere ders videoları hazırlanmaktadır. Her ders için videolu anlatım uygulaması bulunmamaktadır.


*Dersleri nereden ve nasıl takip edebilirim?


Kayıtlı olduğunuz programın ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sisteminden (LMS) ulaşabilirsiniz. LMS’ye web sitemizde yer alan “LMS” bağlantısı üzerinden ya da http://lms.atauni.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.


*Dersleri takip etmek için belirli bir ders programı var mı?


Her haftanın başında ilgili haftaya ait ders içerikleri LMS’ye yüklenir. Öğrenci, derslerini istediği zaman takip edebilir.
Dersleri takip ettiğimiz LMS’yi (Öğrenim Yönetim Sistemi’ni) nasıl kullanabilirim?


Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınız T.C. Kimlik Numaranız, şifreniz ise kimlik numaranızın ilk 8 hanesidir.
LMS’e web sitemizde yer alan LMS bağlantısı üzerinden ya da http://lms.atauni.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.


*LMS’ ye nereden ulaşabilirim?


LMS’ye web sitemizde yer alan “LMS” bağlantısı üzerinden ya da http://lms.atauni.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.


*LMS’ ye nasıl giriş yapabilirim?


Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınız T.C. Kimlik Numaranız, şifreniz ise kimlik numaranızın ilk 8 hanesidir.


*LMS’de dersleri nereden görüntüleyebilirim?


LMS’de dersleri “Derslerim” kısmından takip edebilirsiniz.


*LMS’ye dersler ne zaman yüklenir?


Akademik takvimde belirtilen ders başlama tarihinden itibaren her haftanın başında ilgili haftaya ait ders içerikleri LMS’ye yüklenir.*“Ödevlerim” başlığının işlevi nedir ve geçerliliği var mı?


Ödevlerim kısmı öğrencinin dersi pekiştirmesini sağlayan bir uygulamadır. Geçerliliği bulunmamaktadır.*LMS ile ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?


Fakültemiz web sitesinden LMS ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.


Çağrı Merkezi: 444 9282 – 0442 230 1000


Web Sitesi: http://www.ataaof.edu.tr

Bu forum yazısı düzenlendi: 6uven Eyl 24 '16
Sefasndvc Üye
Sefasndvc Ocak 24
Gayet açıklayıcı teşekkürler
Bu konu sabit

Hemen Üye Ol !

Ata Aöf İletişim

Çağrı Merkezi: 444 92 82

Çağrı Merkezi 2: 0442 230 1000

Faks Numarası: 0442 236 1716 

E-mail: aof@atauni.edu.tr 

OBS Sistemine Giriş İçin Tıkla..

LMS Sistemine Giriş İçin Tıkla..

Oylama: