Loading...

Diplomalar ve Gönderim Süreci | Forum

6uven Editör
6uven Eyl 21 '16

Diplomalar Fakültemiz tarafından düzenlenerek öğrencilerin adreslerine gönderilir.

*Diplomayı almak için Fakültenize gelmek gerekir mi?

Diplomanız sistemde kayıtlı adresinize kargo aracılığı ile teslim edilecektir.

*Diplomalar öğrencilere nasıl gönderiliyor?

Diplomanız sistemde kayıtlı adresinize kargo ile gönderilmektedir.

*Diplomamın düzenlenme aşaması ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Mezuniyet evraklarınız düzenlenip adresinize gönderildiği takdirde telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

*Diploma elime geçene kadar Geçici Mezuniyet Belgesi alabilir miyim?

Fakültemizde Geçici Mezuniyet Belgesi verilmemektedir.

*Fakültenizde neden geçici mezuniyet belgesi verilmiyor?

Geçici mezuniyet belgesi diploma hazırlanana kadar diplomanın yerine geçen belgedir. Fakültemizde diplomalar hemen basıldığı için Geçici Mezuniyet Belgesi düzenlenmemektedir.

*Diplomamın veya Diploma Eki’min kaybolması durumunda bu belgeler yeniden düzenlenebilir mi?

Diplomanız ikinci nüsha olarak bir defaya mahsus yeniden düzenlenmektedir. Diploma Eki’niz yeniden düzenlenmektedir.

*Diplomamı veya Diploma Eki’mi kaybettim ne yapabilirim?

Diplomanızı kaybettiğiniz takdirde gazete (ulusal) ilanı ve dilekçeniz ile birlikte Fakültemize başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Diploma ekinizi kaybettiğinize dair ıslak imzalı dilekçeniz ile fakültemize başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

*Diploma ile ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?

Fakültemiz web sitesinden diploma ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak 

Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 444 9282 – 0442 2301000

Web Sitesi: http://www.ataaof.edu.tr

*Fakültenizden alacağımız diplomanın geçerliliği nedir? Örgün öğretimden alınan diplomalardan bir farkı var mıdır?

Fakültemizden alacağınız diploma ile örgün öğretimden alınan diplomaların bir farkı yoktur. Öğrencilerimiz örgün öğretimden mezun olan öğrencilerle aynı haklara sahiptir.

*Diplomada hangi bilgiler yer alır?

Diplomada isim, soy isim, bölüm, T.C. Kimlik No, anne adı, baba adı, doğum yeri, doğum tarihi ve mezuniyet tarihi gibi bilgiler yer almaktadır.

*Diplomada yazan mezuniyet tarihi neye göre belirlenir?

Diplomada yer alan mezuniyet tarihi öğrencinin girdiği son sınavın tarihidir.

*Öğrencilerinize diploma ile beraber başka belge veriliyor mu?

Öğrencilere diploma ile birlikte, diploma eki ve mezuniyet transkripti verilmektedir.

*Diploma eki nedir ve içerisinde hangi bilgiler yer alır?

Diploma ekinde mezun olduğunuz programa ait İngilizce bilgiler yer almaktadır.

*Mezuniyet not ortalaması nasıl belirlenir?

Mezuniyet not ortalaması alınan derslerin harf notlarının, derslerin kredisi ile çarpılması sonucu oluşan notların genel krediye bölünmesi ile belirlenir.

*Lisans öğrencisiyken ön lisans diploması alabilir miyim?

Lisans programından kaydınızı sildirmek istediğinize dair dilekçe ile başvurduğunuz takdirde, kayıtlı olduğunuz programın ilk iki yıllık eğitiminizi tamamlayıp 1 ve 2 sınıftan tüm derslerden başarılı olursanız önlisans diploması almaya hak kazanırsınız.

*Mezuniyet için hangi tarih dikkate alınır?

Mezuniyet tarihi olarak son girdiğiniz sınavın tarihi dikkate alınır.

Bu forum yazısı düzenlendi: 6uven Eyl 21 '16
sureyya Aktif
sureyya Eyl 21 '16
İkinci üniversite bugün kayıt oldum kesin kayıt tarihi 22 eylül deymiş ben bugün harç parasını yatırdım herhangi bir sorun çıkar mı?
6uven Editör
6uven Eyl 21 '16

Alıntı yapılan sureyya İkinci üniversite bugün kayıt oldum kesin kayıt tarihi 22 eylül deymiş ben bugün harç parasını yatırdım herhangi bir sorun çıkar mı?

Kesin Kayıt İşlemleri Ön kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimizin (SMS ile evrak istenmeyen öğrenciler hariç) 22 Ağustos 2016 ile 30 Eylül 2016 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ile Halkbank veya VakıfBank şubeleri ya da internet bankacılığı aracılığıyla materyal ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. 

Materyal ücretini ödeyen ve cep telefonuna gelecek olan SMS (kısa mesaj) bilgisinde evrak istenmeyen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri otomatik olarak Fakültemiz tarafından yapılacaktır. 
Materyal ücretini ödeyen ve SMS ile evrak istenen öğrencilerin ise 22 Ağustos 2016 ile 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili evrakları Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı’na posta yolu ile göndermeleri veya doğrudan teslim etmeleri gerekmektedir.

baharhasan V.İ.P
baharhasan Ekm 10 '16
Benim diplomamı hala gelmedi ne yapmam gerekiyor

fasetu Gold
fasetu Ara 11 '16
Merhba arkadaslr ben bu sene mezun oldum diplomam geldi..fakat kayıt yaptirirken  noter onayli diplomami göndermem gerekiyodu ama ben aslını gönderdim.(son gündü vakit yoktu)diplomam geri gönderilmedi..ne yapmam lazim.üniversiteye ulasamiyorum:(
Bu konu sabit
Oylama: