Loading...

Harç ve Metaryal Ücretleriyle İlgili Bilgiler.. | Forum

6uven Editör
6uven Eyl 21 '16

1-Fakültenize kayıt yaptırmak için yapmam gereken ödemeler nelerdir?

Fakültemize kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz materyal ücretini ödemelidirler.

*Fakülteniz bünyesinde yer alan programlara göre yatırılan materyal ücreti farklılık gösteriyor mu?

Materyal ücreti programların özeliklerine göre farklılık gösterebilir. Fakültemiz bünyesinde yürütülen programlar için belirlenen materyal ücretlerini buradan öğrenebilirsiniz.

*Ders içeriklerine erişebilmek için ayrıca bir ücret ödememiz gerekiyor mu?

Öğrenciler Fakültemize kayıt yaptırırken bahar ve güz yarıyıllarının başında materyal ücreti ödemesi yaparlar. Bu ödemelerin dışında ders içeriklerine ulaşmak için ayrıca bir ücret ödemesi yapmalarına gerek yoktur.

*Ödemelerle ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?

Fakültemiz web sitesinden ödemeler ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 444 9282 – 0442 230 1000

Web Sitesi: http://www.ataaof.edu.tr

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-Materyal ücretini hangi tarihler arasında yatırmam gerekiyor?
Fakültemize kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz akademik takvimde ilan edilen kayıt tarihleri arasında materyal ücretini Halkbank veya VakıfBank’a yatırabilirler.

*Fakültenize kayıt yaptırabilmek için ödemelerimi ne zaman yapmalıyım?
Akademik takvimde ilan edilen kayıt tarihleri arasında materyal ücretini Halkbank veya VakıfBank’a yatırabilirsiniz. Akademik takvime ulaşmak için tıklayınız..

*Kayıt yenileme işlemleri için ödemelerimi ne zaman yapmalıyım?
Akademik takvimde ilan edilen kayıt tarihleri arasında materyal ücretini Halkbank veya VakıfBank’a yatırabilirsiniz.  Akademik takvime ulaşmak için tıklayınız.

*Ödemelerimi zamanında yapmazsam ne olur?
Ödemelerinizi zamanında yapmadığınız takdirde kayıt işlemleriniz tamamlanmadığı için izleyen dönemde pasif duruma düşersiniz.

*Ödemelerin yapılması için ek süre var mı?
Ödemelerin akademik takvimde belirtilen tarihler arasında yapılması gerekmektedir. Ödemelerle ilgili ek süre verilmeyecektir.

*Ödeme takvimiyle ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?
Fakültemiz web sitesinden ödemeler ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.Ödemeleri nasıl yapabilirim?
Ödemelerinizi Halkbank veya VakıfBank şubelerinden, internet bankacılığını kullanarak ya da ATM’lerden T.C. kimlik numaralarınız veya öğrenci numaranızla yapabilirsiniz.

*Ödemeleri toplu olarak yapabilir miyim?
Ödemeler her öğretim döneminin başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır. Ödemelerinizi toplu olarak yapamazsınız.

*Ödemlerimi taksitler hâlinde yapabilir miyim?
Ödemeler her öğretim döneminin başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır. Ödemelerinizi taksitli olarak yapamazsınız.

*Ödeme yapabilmemiz için belirlenen bir hesap numarası var mı varsa nasıl ulaşabilirim?
Ödemelerinizi VakıfBank’a ve HalkBankasına T.C. kimlik numaranız ile yapabilirsiniz.

*Ödemelerimi hangi bankalara yapabilirim?

Ödemelerinizi VakıfBank’a ve Halkbank’a yapabilirsiniz.

*Ödemelerimi bankalar arasında havale yoluyla yapabilir miyim?
Ödemelerinizi bankalar arası havale yolu ile yapamazsınız.

*Ödemelerimi sadece belirttiğiniz bankalara mı yapabilirim?
Ödemelerinizi sadece Fakültemiz tarafından belirtilen bankalara yapabilirsiniz. Ödemelerinizi  VakıfBank’a ve Halkbank’a T.C. kimlik numaranız veya öğrenci numaranız ile yapabilirsiniz.

*Bulunduğum yerleşim biriminde belirtilen bankaların şubeleri yok. Ödemelerimi nasıl yapabilirim?
İnternet bankacılığı aracılığı ile ücretinizi yatırabilirsiniz.

*Ödemeleri nasıl yapacağımla ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?
Çağrı Merkezi:444 9282 – 0442 230 1000

4.Hangi durumlarda fakültenize yatırdığım materyal ücreti tarafıma iade edilir?

Gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakınları (eş ve çocukları), en az %40 engel durumu olan ve kesin kayıt işlemlerini tamamlamayan öğrencilere materyal ücreti iade edilir.

*Hangi öğrencilerden materyal ücreti alınmaz?

Fakültemize kayıt yaptıracak bütün öğrenciler materyal ücreti öderler. Ancak;

Gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (Emniyet ve Millî Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe ile

En az %40 engel durumu olan öğrenciler bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ile Fakültemize başvurdukları takdirde alınan materyal ücreti öğrencilerin taraflarına iade edilir.

*Engelli öğrenciler materyal ücreti öder mi?

Fakültemize materyal ücretini yatırarak kesin kayıt işlemleri tamamlayan ve en az %40 engel durumu olan öğrencilerimize bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneğini Fakültemize ulaştırdıkları takdirde materyal ücreti iadesi yapılır.

*Gazi ve şehit/gazi yakınları materyal ücreti öder mi?

Fakültemize materyal ücretini yatırarak kesin kayıt işlemleri tamamlayan gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakınları (eş ve çocukları) materyal ücretini ödeyerek kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ilgili kurumlardan (Emniyet ve Millî Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe ile başvurdukları takdirde materyal ücreti taraflarına iade edilir.

*Gazi ve şehit/gazi yakınlarının ücret iade işlemlerinin yapılması için istenen evraklar nelerdir ve size nasıl ulaştırabilirim?

Gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (Emniyet ve Millî Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe ile başvurmalıdırlar. Dilekçelerde öğrencilerinin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır.

*Engelli öğrencilerin ücret iade işlemlerinin yapılması için istenen evraklar nelerdir ve size nasıl ulaştırabilirim?

En az %40 engel durumu olan öğrenciler bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ve taleplerini belirten dilekçe ile Fakültemize başvurmalıdırlar. Dilekçelerde öğrencilerinin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır.

*Kesin kayıt işlemlerimi tamamladıktan sonra herhangi bir nedenle Fakültenizle ilişkimin kesilmesi durumunda yatırdığım materyal ücretini geri alabilir miyim?

Materyal ücretini yatıran ancak kesin kayıt işlemlerini tamamlamayan öğrencilerin yatırmış oldukları materyal ücreti taraflarına iade edilir. Ancak kesin kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin materyal ücretleri taraflarına iade edilmez.

*Fakültenize ön kayıt yaptırdım ancak kesin kayıt yaptırmaktan vazgeçtim. Yatırdığım materyal ücretini geri alabilir miyim?

Materyal ücretini yatıran ancak kesin kayıt işlemlerini tamamlamayan öğrencilerin yatırmış oldukları materyal ücreti taraflarına iade edilir.

*Lise bitirme (tek ders/bütünleme) sınavlarında başarılı olamadım. Fakültenize geçici olarak kayıt olmak için yatırdığım materyal ücretini geri alabilir miyim?

Lise bitirme (tek ders/bütünleme) sınavlarında başarılı olamayarak lise mezuniyeti gerçekleşmeyen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri tamamlanmaz. Bu nedenle öğrencilerin yatırdıkları materyal ücreti taraflarına iade edilir.

*Lise bitirme (tek ders/bütünleme) sınavlarında başarılı olamadım. Ücret iadesinin yapılabilmesi için ne yapmam gerekir?

Öğrencinin okumuş olduğu liseden alacağı mezun olmadığını belirten yazı ve dilekçe ile Fakültemize başvurması gerekmektedir.

*Ödemelerle ilgili mevzuata nereden ulaşabilirim?

Ödemelerle ilgili mevzuata http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120829-1.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

*Ücret iadesiyle ilgili bilgi almak için size nasıl ulaşabilirim?

Fakültemiz web sitesinden ücret iadesi ile ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.

Bu forum yazısı düzenlendi: 6uven Eyl 21 '16
sureyya Aktif
sureyya Eyl 21 '16
Kesin kayıt tarihinden önce yatırmışım sorun çıkar mı ödemeyi ATM den yaptım

Harç bşlgşdi çıktı onu ödedim

Seyma_palta Gold
Seyma_palta Eyl 22 '16

Mrb iyigünler ben yeni kayıt yaptırdım 290tl harç yatırdım ancak materyal ucreti olan 35.50 tlyi yatıramadım cıkmıyo hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
ozdgmz Üye
ozdgmz Eyl 22 '16
35.50 tl materyal ücreti değil arkadaşım eğer başka bir üniv. daha okuyorsan sadece katkı payı ücretidir...
6uven Editör
6uven Eyl 22 '16

Alıntı yapılan Seyma_palta
Mrb iyigünler ben yeni kayıt yaptırdım 290tl harç yatırdım ancak materyal ucreti olan 35.50 tlyi yatıramadım cıkmıyo hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Üniversitemiz bünyesinde yer alan programlara kayıt yaptıran öğrencilerden,

a) Halen başka bir yükseköğretim programına kayıtlı olanlar, 
b) Normalsüresi içinde mezun olamayanlar materyal ücretine ek olarak dönemlik 35.5 TL katkı payı ücreti ödeyeceklerdir.

Bu konu sabit
Oylama: