Loading...

Sıkça Sorulan Sorular | Forum

cansu Editör
cansu Ocak 8 '14

SORU SORMADAN ÖNCE LÜTFEN BU SAYFADA YER ALAN SIKÇA SORULAN SORULAR KISMINA GÖZ ATINIZ.. ARADIĞINIZ BİLGİYE ULAŞAMADIYSANIZ KONU ALTINA YORUM YAPARAK SORULARINIZI BİZLERE İLETEBİLİRSİNİZ..

-----------------------------------------------KAYITLARA İLİŞKİN SORULAR..........................................................

Kayıtlar için Erzurum’a gelmemize gerek var mı?

Kayıtlar internet üzerinden online olarak yapılacağı ve kayıt evrakı posta ile gönderilebileceği için kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere öğrencilerimizin Erzurum’a gelmeleri gerekmemektedir.

Kaydınız başarıyla tamamlandı diye mesaj geldi, ders seçimi yapacak mıyım?

Üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilerin ders seçimleri üniversite tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Size düşen akademik takvimin açılmasını yani okulların açılmasını beklemektir.

Kaydınız başarıyla tamamlandı diye mesaj geldi fakat LMS'ye giremiyoruz?

Dersler sisteme yüklendikten sonra yani 12 Ekim'den itibaren giriş yapabilirsiniz..

Ders kayıt takvimi dışındasınız uyarısı alıyorum ne yapmam gerekiyor?

Üniversiteye yeni kayıt olup ta 'DERS KAYIT TAKVİMİ DIŞINDASINIZ' uyarısını alan öğrenciler ortada panik yapacak bir durum yok . Sizin ders seçimlerinizi üniversite olarak biz yapıyoruz.

Size düşen sadece okulların açılmasını beklemektir.

Kayıtlar ya da diğer işlemler için illerde bürolarınız bulunuyor mu?

Öğrencilik hizmetlerinin (öğrenci belgesi verilmesi, öğrenci kimlik kartının dağıtımı, vb.) yürütülmesi ile ilgili olarak herhangi bir ilde irtibat büromuz bulunmamaktadır. Bu hizmetler öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda Dekanlığımız tarafından yürütülecektir.

Kayıt evrakı ne zaman ve hangi adrese gönderilecektir?

İnternet üzerinden kaydını yaptıran öğrencilerimizin, klavuzda belirtilen belgelerin içinde yer alacağı kayıt evraklarını Üniversite tarafından belirtilen tarihler arasında ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü olarak aşağıda belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir. 

• NOT: Yurtiçi Kargo ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin kayıt evraklarını Türkiye’nin her yerinden uygun fiyatla göndermeleri sağlanmıştır. Bu bağlamda öğrencilerimiz, kayıt evrakı ve/veya Fakültemize gönderecekleri tüm belgeleri Yurtiçi Kargo şubeleri aracılığıyla 3 TL’ye iletebileceklerdir. Yurtiçi kargo ile yapılan sözleşme gereği, şubelerinden yapılan gönderimlerin protokol kapsamında değerlendirilebilmesi için Açıköğretim Fakültesine ait 250638179 alıcı kodunun kullanılması gerekmektedir.

Kayıt evrakının teslim edileceği ya da gönderileceği adres Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 ERZURUM

Belirtilen tarihler arasında kayıt yaptıramazsam ve/veya kayıt evrakını gönderemezsem ne olur?

Belirlenen tarihler arasında kayıt işlemlerini yaptırmayan/kayıt evrakını göndermeyen öğrencilerin mazeretleri kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt evraklarını üniversiteye yolladım, şimdi ne yapmam gerekli?

Öncelikle Atatürk Üniversitesi AÖF'ü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kayıt evraklarınızı dekanlığımıza gönderdikten sonra sizin başka hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sizin yapmanız gereken sadece beklemek evraklarınız bizim elimize ulaştıktan sonra yoğunluğa bağlı olarak 2-3 hafta içerisinde sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza kayıt işlemlerinizin başarıyla gerçekleştiğini , öğrenci kartı ve öğrenci belgenizin en kısa zamanda gönderileceğine dair cep telefonunuza mesaj alacaksınız. Bu mesaj geldikten sonra yine yoğunluğa bağlı olarak2-3 Ay içerisinde  öğrenci belgeniz ve öğrenci kimliğiniz sistemde kayıtlı olan adresinize ulaşacaktır.

Kayıt evraklarını gönderdim dersleri nasıl takip edicem?

Kayıt işleminizin başarıyla gerçekleştiğine dair cep telefonunuza mesaj geldikten sonra, artık dersleri takip edebilirsiniz. Dersleri takip etmek için lms.atauni.edu.tr  adresine tıklıyoruz. Kaydınız başarıyla tamamlandı mesajı geldikten sonra yukarda verilen adrese girseniz bile dersler göremezsiniz çünkü dersler sisteme akademik takvim başlangıcından itibaren ünite ünite yüklenecektir. Yani sisteme gireyim bütün dersleri tek tek göreyim indireyim olayı yoktur.

lms.atauni.edu.tr adresine tıkladıktan sonra

Kullanıcı adı yazan kısıma: TC Kimlik Numaranız Yazılıcak.

Şifre kısmına: İlk girişte şifreniz ,  TC Kimlik Numaranızın ilk 8 rakamıdır.

ÖNEMLİ: Kayıt evraklarınızı gönderdiniz halde sistemde kayıtlı olan cep numaranıza kaydınızın başarıyla gerçekleştiğine dair mesaj almadıysanız lms.ataun.edu.tr sistemine giriş yapamazsınız. Sizin yapmanız gereken sadece bu mesajı beklemek.

Kaydınız başarıyla tamamlandı diye mesaj geldi ama hala Lms.ataun.edu.tr 'ye giriş yapamıyorum?

Son zamanlarda öğrencilerden bu konuyla ilgili oldukça şikayet gelmektedir. Lms sistemine giremeyen öğrenciler genellikle bu sorunu İnternet Explorer adlı tarayıcıyıda yaşamaktadır.Farklı tarayıcılarda deneyerek veya tavsiye ettiğimiz olan Google Choreme tarayıcınısı buraya tıklayarak indirebilir ve Lms sistemine sorunsuz giriş yapabilirler.

Kayıt işlemlerimi tamamladım, bilgilerime nasıl ulaşabilirim?

Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimiz Fakültemiz web sayfasında yer alan Öğrenci Bilgi --Sistemi linki aracılığı ile Kullanıcı Adı ve Şifrelerini yazarak bilgilerine ulaşabilirler.

Kaydımı Yaptım, Öğrenci Belgesini Nasıl ve Ne Zaman Alabilirim?

Öğrenci belgesi alabilmeniz için kayıt evraklarınızın üniversiteye teslim edilmesi ve Kaydınızın başarıyla gerçekleştiğine dair cep telefonunuza mesaj gelmesi gerekmektedir. Bu mesaj geldikten 3-4  hafta sonra ancak öğrenci belgesi alabilirsiniz.Kayıt mesajı gelir gelmez hemen öğrenci belgesi alamazsınız.

Zaten öğrenci kimliğiniz ile beraber size 1 adet öğrenci belgesi de adresinize teslim edilecektir.

Öğrenci Belgesi ile ilgili diğer detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptım, Nasıl MUAF Olabilirim?

Muafiyet işlemleri ile ilgili detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

--------------------------------------------ÖDEMELERE İLİŞKİN SORULAR-----------------------------------------------------

Yapılacak ödemeler nelerdir?

Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için ödemeleri gereken ücret Açıköğretim Materyal Ücreti’dir. Bu ücret programların özelliklerine bağlı olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Ödemeler ne zaman yapılacaktır?

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili ödemeleri Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapacaklardır.

Ödemeler taksitler halinde yapılabilecek midir?

Ödemeler Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir taksitlendirme olmayacaktır.

Ödemeler hangi bankaya ve hangi hesaplara yapılacaktır?

Ödemeler, T.C. Kimlik numarası belirtilerek, Üniversite tarafından belirtilen tarihleri arasında (ek yerleştirme sonucu kayıt yaptıracak olanlar daha sonra belirlenecek tarihler arasında) herhangi bir Vakıfbank veya Halkbank şubelerinden yapılmalıdır.

Ödemeler için hesap numarası var mı?

Bankaya herhangi bir hesap numarası belirtmenize gerek yoktur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrenim ücretlerinin ödeneceği ifade edilerek T.C. Kimlik numarası belirtildiğinde ödenmesi gereken miktar banka tarafından size bildirilecektir.

Ödemeler yalnızca Vakıfbank ve Halk bankasının şubelerine mi yapılabilecektir?

Ödemeler Vakıflar Bankası ve Halk Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılabileceği gibi Vakıflar Bankası ATM’lerinden, İnternet Bankacılığı ile havale yapılarak veya Vakıfbank Telefon Bankacılığı ile de yapılabilecektir.

Ödemelerimi bankalar arasında havale yolu ile yapabilir miyim?

Havale yolu ile ödeme uygulaması yapılmamaktadır. Bulundukları yerde Vakıflar Bankası veya Halkbank şubesi bulunmayan öğrencilerimiz Vakıflar Bankasından internet bankacılığı için kullanıcı adı ve şifresi alarak ödemelerini yapabileceklerdir.

Ödemelerimi toplu olarak yapabilir miyim?

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini toplu olarak yapamayacaklardır. Bu öğrencilerimiz ilgili protokol gereği ödemelerini aylık olarak yapabileceklerdir.

Ödemeleri ne zaman yapabilirim?

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini her ayın 1’i ile 30 arasında diledikleri bir gün yapabilirler.

Ödemeleri zamanında yapmazsam ne olur?

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini ilgili ay içerisinde yapamazlar ise ödemeler için yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri uygulanarak gecikme zammı ile birlikte tahsil edilir. Bu öğrenciler bir önceki döneme ait borçlarını yatırmadan desr kayıt işlemi yaptıramazlar.

Özürlü öğrenciler için ödemeler konusunda yapılacak uygulama nedir?

Özürlü öğrencilerin ödeyecekleri Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili uygulama hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Hangi öğrencilerden Açıköğretim Materyal Ücreti alınmayacaktır?

Fakültemize kayıt yaptıran hangi öğrencilerden Açıköğretim Materyal Ücreti alınmayacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Şehit/Gazi yakınıyım, Açıköğretim Materyal Ücreti ödeyecek miyim?

Bakanlar Kurulunun konu ile ilgili kararında belirtilen Kanunlar kapsamında yer alan öğrenciler için Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili yapılacak uygulama hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

-----------------------------------------------SINAVLAR VE KİTAPLARA İLİŞKİN SORULAR---------------------------------

Sınavlar nasıl yapılacak, nasıl değerlendirilecektir? 

Fakültemizde bir eğitim-öğretim yılı içerisinde her dönem için birer adet ara sınav, yarıyıl sonu sınavı ve bütünleme sınavı yapılmaktadır. Ara sınavlar LMS sistemi üzerinden online olarak, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları ise ülke çapında gerçekleştirilen merkezi sınavlarla yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

Özetle: Vizeler, internet üzerinden online olarak, Finaller ve Bütünlemeler seçtiğiniz sınav merkezlerinde gözetmenler eşliğinde test usulü yapılır.

Bir öğrenci bir sene boyunca kaç sınava girecek?

Güz Döneminde bir vize, bir final sınavı olmak üzere 2 sınava girecek.
Bahar Döneminde bir vize, bir final sınavı olmak üzere 2 sınava girecek.

Yani, Bir öğrenci bir sene boyunca toplamda 4 kez sınava girecek.

Ara Sınavlar (Vizeler) nasıl yapılacak? Bilgisayar, İnternet gerekli mi?

Fakültemiz, ara sınavlarını LMS (Öğrenim yönetim Sistemi - Learning Management System) üzerinden online olarak gerçekleştirmektedir.Vizelere girebilmek için bir bilgisayarınız veya tabletinizin ve internet bağlantınız olması gerekmektedir.Bu sınav, dönem sonu not ortalamasını %20 oranında etkilemektedir. Öğrenciler kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili bağlantıları kullanarak sınava katılabilmektedir. 20 sorudan oluşan bu sınavda her sorunun doğru cevabı 5 puan değerindedir. Öğrenci,  "Sınavı Bitir" düğmesini kullanarak sınavını tamamlar. Daha sonra notları otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır. Sınav saatinden 24 saat sonra da notlar öğrencilere ilan edilir.  Ara sınava katılmak için izlenecek adımları görüntülemek için http://www.ataaof.edu.tr/files/sgiris.pdf

*Vizelerde ilk 7 üniteden sorumlusunuz toplam 20 soru sorulacaktır. Sınav süresi her bir ders için 30 dakika olarak belirlenmiştir.Vizeler belirtilen tarihler arasında lms.atauni.edu.tr portalından online olarak yapılacaktır.

Yarıyıl Sonu Sınavı (Finaller)

Fakültemizde yarıyıl sonu sınavları, öğrenci yoğunluğuna göre belirlenen il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Yarıyıl sonu sınavları dönem sonu not ortalamasını %80 oranında etkilemektedir.

Bütünleme Sınavı

Bütünleme sınavı da yarıyıl sonu sınavı gibi il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Bu sınavdan alınan puan yarıyıl sonu sınavı puanının yerine geçer ve dönem sonu not ortalamasını %80 oranında etkiler.

Sınavların ders geçmede etkisi nedir?

Vizelerin % 20' si Finaller ve Bütünlemelerin % 80 'i not ortalamasına etki eder.

Örnek hesaplama:
Türk Dili dersinin internet üzerinden gerçekleşen vizesine girip 80 aldınız bunun % 20 ' si = 16 Puan
Finale ise, seçtiğiniz sınav merkezinde girdiniz ve 60 puan aldınız bunun % 80'i alınır = 48 Puan
16 + 48  = 64 Puan (Dönem sonu puanınız)

Derslere nasıl çalışıcaz , kitapları nasıl temin edicez?
Atatürk Üniversitesi Aöf' de yazılı kitap gönderimi yoktur, adresinize kitap gelmeyecektir.  Dersler ve kitaplar internet üzerinden lms.atauni.edu.tr adresinden takip edilmektedir.

Bazı derslerde "Oturuma katılmadınız" notu var. Bu ne anlama geliyor? "Oturum" ile kastedilen nedir, uygulama nasıldır?
Oturuma katılmadınız” ifadesi sınav türündeki aktiviteler için kullanılmakta ve ilgili öğrencinin o sınava girmediğini belirtmektedir. Yine aynı ifadenin yanında “Başlayabilirsiniz” ifadesi sınavların aktif olduğunu ve öğrencinin istemesi halinde o etkinliğe katılabileceğini ifade etmektedir. Ayrıca, geçmiş konu sonu testlerine girilmemiş ise bu ifade görülecektir.

Yeni kayıt oldum, ders seçimini nasıl yapabilirim?

Yeni kayıt olan birinci sınıf öğrencilerinin ders seçim işlemleri Dekanlığımız tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

Ders takibi nasıl yapılıyor? Haftanın belli bir günü belli bir saatte o derse katılmak mı gerekiyor? Haftalık takvimde sadece pazartesi günleri dolu, bu ne anlama geliyor?

Öğrencilerimiz, ders takiplerini istedikleri zaman yapabileceklerdir. Takvimde pazartesi günlerinin dolu olmasının nedeni, dokümanların o gün aktif olamaya başladıklarını göstermektedir. Bu dokümanları öğrencilerimiz istedikleri zaman indirip ister bilgisayarda ister yazıcıdan çıktı almak suretiyle okuyabileceklerdir.

-----------------------------------------------------DİĞER SORULAR-------------------------------------------------------------

AÖF Büro hizmetlerinden nasıl ve ne zaman yararlanabilirim?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin Türkiye'nin hiç bir yerinde AÖF bürosu yoktur.

Fakültemiz tarafından yürütülen hizmetler için Dekanlığımız dışında herhangi bir büro aracılığı ile hizmet verilmemektedir.

Kayıt evraklarını gönderdim dersleri nasıl takip edicem?

Kayıt işleminizin başarıyla gerçekleştiğine dair cep telefonunuza mesaj geldikten sonra, artık dersleri takip edebilirsiniz.Dersleri takip etmek için lms.atauni.edu.tr  adresine tıklıyoruz. 

Kullanıcı adı yazan kısıma: TC Kimlik Numaranız Yazılıcak.

Şifre kısmına: İlk girişte şifreniz ,  TC Kimlik Numaranızın ilk 8 rakamıdır.

ÖNEMLİ: Kayıt evraklarınızı gönderdiniz halde sistemde kayıtlı olan cep numaranıza kaydınızın başarıyla gerçekleştiğine dair mesaj almadıysanız lms.ataun.edu.tr sistemine giriş yapamazsınız. Sizin yapmanız gereken sadece bu mesajı beklemek.

Askerlik konusu ile ilgili işlemlerimi nasıl takip edebilirim?

Fakültemiz programlarına kayıt yaptıran erkek öğrencilerimizin askerlik işlemleri, kayıt işlemleri sırasında http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresi aracılığı ile Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığı’na iletilecek ve daha sonra gerekmesi halinde bu öğrencilerimize ait Askerlik Belgeleri ilgili Askerlik Şubelerine gönderilecektir. Kayıt sürecinde askerlik (tecil, muaf, terhis, vb.) işlemlerinde herhangi bir problem yaşanmaması için öğrencilerimizin askerlik şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Öğrenci belgemi ya da öğrenci kimlik kartımı nasıl ve nereden alabilirim?

Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrenci belgesi, öğrenci kimlik kartı gibi öğrencilik haklarından yararlanmaya yönelik belgeler en kısa süre içerisinde Dekanlığımız tarafından öğrencilerimizin adreslerine gönderilecektir.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilmekte olan kredi, burs veya yurt imkanından yararlanabilir miyim?

Konu ile ilgili başvuruların Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapılması gerekmektedir. Kurumun web sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Daha önce öğrenim gördüğümüz Yükseköğretim Kurumunda alıp başarılı olduğumuz ders/derslerden muaf olabilir miyiz?

Temel derslerden, Yabancı Dil, İnkilap Tarihi, Türk Dili gibi derslerden muaf tutulursunuz.

Fakültenize Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınacak mı?

Fakültemiz bünyesinde yer alan programlara 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Sosyal Hizmet Lisans programına öğrenci alınacaktır.Ayrıca sınırsız kontenjanı olan programlara geçiş yapılabilir.

Fakülteniz öğrencisi olarak öğrenim görmekte iken örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapabilir miyim?

Gerekli şartları sağlamanız halinde (tüm derslerden başarılı olmak, not ortalamasının 100 puan üzerinden en az 80 puan olması, vb) ilgili mevzuat hükümleri gereğinde örgün eğitim uygulayan Yükseköğretim programlarına yatay geçiş yapabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğe başvurulabilir.

Halen bir örgün öğretim programında (ön lisans ya da lisans) öğrenim görmekte olan ya da bu programlardan mezun olan öğrenciler YGS sınavına girmeden (sınavsız olarak) 2. Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırabilir mi?

Halen bir örgün öğretim programında (ön lisans ya da lisans) öğrenim görmekte olan ya da bu programlardan mezun olan öğrenciler Fakültemiz bünyesinde yürütülen programlara sınavsız olarak İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirler. 

Ek kontenjanla Fakülte programlarına kayıt yaptıran öğrenciler derslerini ne zaman ve nereden görebileceklerdir?

Ek kontenjanla Fakültemiz programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz, kayıt işlemlerinin Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinde tamamlanmasını müteakip derslere ve ders içeriklerine (http://lms.atauni.edu.tr ) adresi üzerinden ulaşabileceklerdir.

Akademik takvim belli olmadı mı?

2014-2015 eğitim-öğretim yılı akademik takvimi ile ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Öğrenci belgesi ve kimlik kartlarını ne zaman ve nasıl alabilirim?

Fakültemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz için hazırlanan öğrenci kimlik kartları ile öğrenci belgeleri kayıt işlemlerinin gerçekleştiğine dair cep telefonularına mesaj geldikten sonra , ortalama 5 - 6 hafta içerisinde sistemde kayıtlı olan adreslerine PTT Kargo ile gönderilecektir.

Kişisel bilgilerime ya da ders kayıt bilgilerime nereden ve nasıl ulaşabilirim? Parolamı nasıl değiştirebilir ya da iletişim / adres bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Kişisel bilgilerinizi ya da ders kayıt bilgilerinizi Öğrenci Bilgi Sistemine http://obs.atauni.edu.tr giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Öğrenci Bilgi Sistemi aracılığı ile parolanızı değiştirebilir, iletişim ve adres bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Konu ile ilgili hazırlanan kılavuz için tıklayınız.

Bu forum yazısı düzenlendi: 6uven Ekm 21 '16
mehmet Editör
mehmet Ocak 8 '14
Teşekkürler
1 Üye
1 Ocak 19 '14

arkadaslar sayfamda hgs etıketı ıle alakalı bı seyler yazıyo anlayamadım yardımcı olurmusunz ben adalet 1.sınıfım muafıyetle alakalı bılgılendırırmsnz sımdıden tskkrler

Destek Destek
Destek Ocak 19 '14
Sizinle ilgili birsey degil önemsiz
nilay90 Platinum
nilay90 Ocak 20 '14
Hgs etiketi, erzurum da okuyan okula aracı ile giden öğrenciler için rahat giriş çıkış yapmalarını sağlayan bir etiket
1 Üye
1 Ocak 21 '14

sınavda bute kalırsam but sınavına gırmeden bı sonra kı s ene ıcın alttan alsam olurmu bute gıremeyebılırım de

cansu Editör
cansu Ocak 21 '14
Alıntı yapılan 1

sınavda bute kalırsam but sınavına gırmeden bı sonra kı s ene ıcın alttan alsam olurmu bute gıremeyebılırım de

Kaç dersten büte kalıcağınıza bağlı bütün dersleri alttan alamazsınız, onunda belirli bir kredi limiti var ! 

sunmoon Üye
sunmoon Ocak 21 '14

Benim hala bandrolum gelmedi.daha beklemelimiyim yoksa irtibata geçmem lazımmı.internet üzerin nasıl ulaşabilirim bu sorun için.

Destek Destek
Destek Ocak 22 '14
Alıntı yapılan sunmoon

Benim hala bandrolum gelmedi.daha beklemelimiyim yoksa irtibata geçmem lazımmı.internet üzerin nasıl ulaşabilirim bu sorun için.

Bugüne kadar gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum, en sağlıklısı üniversite ile irtibat kurmanız! Çağrı merkezi numarası : 0442 230 10 00  

selin Uzman
selin Ocak 25 '14
tesekkurler
beyzaermis V.İ.P
beyzaermis Tmz 3 '14

selamunaleyküm ataüni aöf ilahiyat kaç yıldır var ? yani geçmiş yılların sorularını almak istiyorum ama ilk hangi yılın sorularından başlamam gerek bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

ates Platinum
ates Tmz 3 '14
Alıntı yapılan beyzaermis

selamunaleyküm ataüni aöf ilahiyat kaç yıldır var ? yani geçmiş yılların sorularını almak istiyorum ama ilk hangi yılın sorularından başlamam gerek bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Açıköğretim Fakültesi’nin 2011-2012 öğretim döneminde, üç Lisans, iki Önlisans ve bir de lisans tamamlama olmak üzere toplam altı programla eğitime başladı.

Çıkmış sorular içinse

http://www.ataaof.com/forum/section/11

beyzaermis V.İ.P
beyzaermis Tmz 3 '14

teşekkür ederim

125408042 Üye
125408042 Eyl 7 '14
Arkadaslar harc paralari ne zmn bankata yatacagi anlaminda bi bilginiz var mi
guldem Silver
guldem Eyl 7 '14
Alıntı yapılan 125408042 Arkadaslar harc paralari ne zmn bankata yatacagi anlaminda bi bilginiz var mi

kayıt yenilemeyi soruyorsunuz galiba burada 

http://www.ataaof.com/blogs/kay%C4%B1t-yenileme-i%C5%9Flemleri

Bu forum yazısı düzenlendi: guldem Eyl 7 '14
seyhmus Üye
seyhmus Eyl 9 '14

ben e devlet üzerinden ön kayıt yaptım ve harç paramıda yatırdım. istenilen belgeler arasında kayıt formu dediği e devlet elektronik kayıt belgesi mi acaba yoksa başka bi belge mi

Nur12 Editör
Nur12 Eyl 9 '14

E-Devlet Kayıt Formu istenilmektedir.

Muhammed_KAYA V.İ.P
Muhammed_KAYA Ekm 9 '14

Merhaba,

Vizelerini verip Finallere girmeyen kişinin bütünlemeye girme hakkı var mıdır ? 

Mert Üye
Mert Ekm 9 '14
Alıntı yapılan Muhammed_KAYA

Merhaba,

Vizelerini verip Finallere girmeyen kişinin bütünlemeye girme hakkı var mıdır ? 

Bütünlemeler bir telafi sınavlarıdır, finallere girmeyen veya  kalan öğrenciler için yapılır. 

enes35 Üye
enes35 Ekm 28 '14

Anadolu üniversitesi aöf adalet 2.sinifim  ıngilizce dersini verdim...

Şimdide atatürk üniversitesi aöf sosyoloji 1.sinifim ıngilizce den muafiyet obilir miyim nasıl olurum ??? Acil cevap lütfen...

Sayfalar: 1 2 3 4 »
Bu konu sabit
Oylama: